O nás

Projekt www.poskalicku.sk vznikol v hlave učiteľa geografie na Gymnáziu F.V. Sasinka v Skalici (Mgr. Peter Farárik). ako reakcia na zistenie, že na internete nie je dostatok kvalitných, ľahko a na jednom mieste nájditeľných informácií o regióne Skalicko. Do tvorby webu sú aktívne zapojení aj študenti gymnázia. V regióne žijú a poznajú ho, dopĺňajú obsah webu o svoje zaujímavé tipy na výlety, pamiatky, stravovacie alebo ubytovacie zariadenia.

Cieľom projektu nie je vytvorenie náhrady oficiálnych turistických sprievodcov, ktorých tvorba prináleží oficiálnym inštitúciám. Cieľom je vytvorenie praktického a prehľadného sprievodcu regiónu Skalicko, ktorý bude tvorený jeho mladými obyvateľmi pre jeho mladých návštevníkov. V neposlednom rade je cieľom projektu spojiť školskú geografiu, vzťah študentov k svojmu regiónu a ich poznatky o ňom s aplikáciou do praxe.

POZOR!

Web je stále len v plienkach. Momentálne je spravená jeho kostra a základný dizajn. Väčšina obsahu chýba a bude sa dopĺňať postupne. Rýchlosť dopĺňania a kvalita informácií závisí najmä na dobrovoľníckej práci a pomoci študentov. Doteraz je súčasťou webu relatívne komplexná interaktívna mapa regiónu.

Tvorcovia webu sa potešia akýmkoľvek novým a zaujímavým tipom na miesta v regióne Skalicko. Ktokoľvek sa môže pričiniť o lepšie informovanie návštevníkov nášho pekného regiónu. Zároveň sme otvorení Vašim návrhom, radám, konštruktívnej kritike a pomoci v akejkoľvek podobe.