Do prírody

Mesto Skalica sa rozprestiera na území Pomoravia, ktorého príroda okúzli každého. Osou Pomoravia je rieka Morava, ktorej lenivé vody pretekajú lužnými lesmi. Meandre vytvárajú nezabudnuteľné zákutia, v ktorých možno obdivovať množstvo živočíšnych i rastlinných druhov.

Len 3 km od centra Skalice sa leží prístavisko Perúnska lúka, ktoré je východiskovým bodom plavby za krásami rieky. Pre návštevníkov tu bol vybudovaný náučný chodník mapujúci bohatú faunu a flóru.

V okolí rieky Morava na lúkach a v lužných lesoch sa vyskytuje 30 druhov motýľov, 245 druhov chrobákov, 52 druhov rýb, množstvo druhov vtákov, z ktorých rybárik riečny a vlha obyčajná upútajú nádherným sfarbením. Do oblasti sa po mnohých rokoch vrátil bobor vodný,

Milovníkov vodných športov priláka prístav Skalica – Baťov kanál, ktorý ponúka veľa možností zábavy a relaxu, občerstvenie, grilovanie, požičovňu lodí a rybárskych potrieb.

Skalické rybníky, vodná nádrž Mlynky, rieka Morava a mnohé ďalšie revíry ponúkajú dobré zázemie pre priaznivcov rybolovu.